bcg-siroke2-09.jpg

FESTIVAL PRO ŘEKU

dátum.png

SUDOMĚŘ U PÍSKU

  • Facebook

BERENIKA KOHOUTOVÁ

JAKUB SMOLÍK

POSPOLU U STOLU

NAPOŘÁD

VLOŽTE KOČKU

SKUPINA MARNOSTI

CELA PRO KLÁRKU

COLECTIV
MRAZÁK
L BAND

PRÁCHEŇÁK
SKOTSKÉ DUDY
JITKA KNÍŽKOVÁ
PEŘEJE

chinaski.png
coproc.png

Spolek Sudoměřské proudy pořádá 1. ročník OTAVA FESTU. Jde o dvoudenní multižánrový festival s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé. Jeho výtěžek bude použit na biologický průzkum a následné vyhlášení peřejí za chráněné území.

 

Důvodem k tomuto je záměr vybudovat v meandru u Sudoměře MVE, která by byla na 300m úseku již třetí a významně by zasáhla zejména do biotopu unikátních peřejí. 

 

Chtěli bychom oslovit a propojit obyvatele měst a obcí ležících na toku. Cílem by mělo být uvědomění si toho, že řeka Otava je velmi cenným a křehkým ekosystémem, který si musíme chránit.

 

Děkujeme všem, kdo se jakkoliv podílel na organizaci, našim skvělým účinkujícím a hlavně vám, kdo jste přišli současné situaci navzdory!

Vstup.png

1 den:

pá - so:

do 15 let:

parkování a stanování :

250 Kč

400 Kč

ZDARMA

ZDARMA

Vstupenky lze koupit pouze na místě.

 

Výtěžek poputuje na účet spolku Sudoměřské proudy a bude z něj zaplacen biologický průzkum řeky Otavy.

Jak_se_k_nám_dostat.png

Festival se bude konat v Sudoměři u Písku u mlýna. Na místě je možné parkování a stanování zdarma.

 
program.png
pátek.png
sobota.png

afterparty

23:00

12:00

L BAND - taneční orchestr

13:00

požehnání řece - otec Max

13:30

14:00

SPLNĚNÝ SEN - komunitní dům Villa Vallila

14:45

Blue Squadron Pipe Band - skotské dudy

kouzelnická show

15:30

16:00

17:00

přednáška Co vyprávěla Otava

17:30

18:30

19:30

JITKA KNÍŽKOVÁ - písničkářka

20:30

21:30

Páni ze Zvěřince - ohnivá show

22:00

PEŘEJE - country

programec.png

lukostřelba, malování na obličej, splav Otavy, výroba placek, drátkování/malování kamínků, hrnčířský kruh, skákací hrad, rýžování zlata, přednáška o řece a rybách, žehnání řece, skupina historického šermu, kouzelník, divadelní představení - Splněný sen, ohnivá show

MRAZÁK | alternativeSTRAKONICE

Své jméno dostala podle slavného spotřebiče ve špajzu mutěnického statku, kde zkoušejí. Toto strakonicko – volyňské trio vzniklo téměř před patnácti lety, když k sobě Petr Eda (bicí) a Josef Z Depa (kytara, zpěv) přibrali do té doby externího konzultanta – Johnyho Rakeťáka (basa).

SKUPINA MARNOSTI | punk/alkopunk | Písek

 

Již před dávnými časy, když palička a žíce na jednu strunu hrála, že prý jsme blázni asi, většina lidí se nám smála.


Jenže, my nezměnily postoje a vyrazily do boje.Do boje proti nudě, systému a všednosti, vydala se kapala, Skupina Marnosti.


Nechceme být jako někdo. Každý z nás je svůj. Někdy máme mysl jasnou, někdy v hlavách hnůj.

 

Kapela ve svém momentálním složení hraje necelé dva roky a za tu dobu má za sebou několik konzertů v píseckém kraji a tři studiové nahrávky.

PETR ŠEJMUS ŠINDELÁŘ | autorské čtení | Písek

 

Básník, skladatel, textař Skupiny Marnosti a pohádkář, píšící o všem co ho napadne a někdy trochu štve. Svým vlastním specifickým způsobem pojaté texty zhudebňuje a rád doprovází na svoji akustickou kytaru.Vlastní tvorbě se věnuje již od dětství a má za sebou několik autorských čtení a návrh na knihu básní.

BERENIKA KOHOUTOVÁ | pop/jazz | Praha

 

Berenika Kohoutová je je česká herečka, zpěvačka, blogerka a spisovatelka. V letech 2008 až 2010 zpívala ve skupině DiscoBalls, s tou zabodovala hlavně v roce 2009, kdy byla skupina nominovaná na ceny Anděl. V srpnu 2017 bylo odtajněno, že Berenika je mezi 8 soutěžícími ve 4. řadě úspěšné televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Za celý průběh soutěže Kohoutová vyhrála během 4 ze 12 večerů a nakonec se stala celkovou vítězkou této série. Ze známých celebrit během této řady ztvárnila například Stevieho Wondera, Katy Perry, Fergie či Charlieho Chaplina.

CELA PRO KLÁRKU | punk/rock | Strakonice

 

Kapela CELA PRO KLÁRKU byla založena ve Strakonicích v létě 1990 a hned v září proběhl v hostinci Na Podsrpu 1. koncert. Původní sestavu tvořili zpěv Olda Smrkta, kytary Ivan Křešnička a František Černoch, baskytara Marcel Vavřík a bicí Zdeněk Ryba, později do kapely přišli bratři Petr a Martin Blažkové. Po tříletém koncertování se kapela rozpadla a někteří členové se objevili či stále objevují v mnoha jiných projektech, např. Martin Blažek (Parkán), Ivan Křešnička a Petr Blažek (Bajadéra Joy). CELA PRO KLÁRKU v nové, značně omlazené sestavě opět začala v roce 2013 zkoušet a "KONCERTEM PO 22 LETECH" 29.3.2014 se vrátila k aktivnímu životu!

COLECTIVreggae/hip hop | České Budějovice

 

Myšák aka COLECTIV je jihočeský bard původem ze Sokolova, který po dlouhém cestování po světě došel až do Českých Budějovic, kde objevil svoji Jamajku. Zpíval od malička, ale poprvé se předvedl na posledním Reggae meetingu v roce 2010. Od té doby odehrál už nespočet sessions a navštívil skoro každé české a slovenské pódium.

VLOŽTE KOČKU | alternative rock/elektro | Praha

 

Kapela vznikla v březnu roku 2008. Svou energií a žánrovou nespoutaností boří hranice mezi očekáváním a realitou, mezi divákem a performerem, a dokáží tak oslovit široké spektrum hudebních fanoušků. Živá vystoupení jsou pro diváky někdy až mystickým zážitkem. Ze zahraničních jmen zmiňme třeba Prodigy, Battles nebo Explosions in the Sky, kterým kluci předskakovali.

Na poličce ve zkušebně se objevili Anděl i Vinyla. Kapela s definitivní platností pronikla na pódia velkých festivalů jako Colours of Ostrava (kde stihli zahrát už třikrát) United Islands nebo Pohoda. Klukům ale zůstal specifický přístup k hudbě a ke koncertování:

„Koncert je místem setkávání, pevným bodem v čase. Není to jen o tom, kdo je na pódiu, tu situaci stejnou měrou utváří celé publikum, každý jeden člověk v hledišti. Hudba jsou jenom vibrace vzduchu a pak to, co si do nich vložíme, kam nás odnesou. Význam stejnou měrou vkládají kapela i posluchač. Vždycky jsme se snažili dělat hudbu tak, aby vycházela z nás, ale zároveň to nebyla jednosměrná chodba se zavřenými dveřmi. V hudbě musí zbýt prostor, možnosti.„

PRÁCHEŇSKÝ SOUBOR PÍSNÍ A TANCŮ | Strakonice

 

Prácheňský soubor ze Strakonic patří mezi významné představitele jihočeského folkloru. U jeho zrodu stál v roce 1949 pan Josef Režný, dlouholetý vedoucí souboru, český dudák a sběratel lidových písní, tanců a tradic. Od svého vzniku po současnost čerpá soubor především z kulturního bohatství Prácheňského kraje a Pošumaví.

Základem souboru je dudácká muzika s českými dudami, které doplňují housle, basa a klarinet. Prácheňské písně, ale i skladby barokních mistrů interpretují zpěvačky a zpěváci Prácheňského souboru. Vrcholem činnosti souboru jsou vystoupení všech složek souboru – dudácké muziky, zpěvaček, zpěváků a především tanečníků, kteří v párovém provedení tanců z „Prácheňska“ potěší především oko diváka. V programech souboru se objevují i tematicky zaměřená pásma, vycházející z tradic v Prácheňském kraji. Před domácím i zahraničním publikem vystupují členové souboru v půvabných prácheňských lidových krojích.

Jakub Smolík

 

Zpěvák a nenapravitelný romantik pocházející z Domažlic, pravidelně vyprodává divadla a městské domy napříč naší republikou. Jakub Smolík těží ze své image, pěkných skladatelských kousků Z. Bartáka, F. Kasla nebo J. Zmožka, ale i nesmírně vytříbeného vkusu pro výběr starších českých šlágrů, které mladší část publika dnes zná především díky němu. V programu tak můžeme slyšet známé hity jako jsou „Ave Maria“, „Jen blázen žárlí“, „Nejsi má“ aj. Na kontě má více než 24 alb. Koncerty jsou navíc obohaceny nejedním zážitkem, humorem i jevištní zábavou, čímž umocňuje divácký zážitek a potvrzuje skutečnost, že jeho představení není jen běžný koncert, avšak i zábavná show.

VILLA VALLILA | zapsaný ústav, poskytuje sociální službu chráněné bydlení

 

Cílová skupina jsou lidé se zdravotním postižením a sociálním znevýhodněním.

Služba je poskytována v komunitním domě Villa Vallila v Červeném Újezdě u Votic.

 

Poslání Villy Vallily:

Umožnit  lidem s postižením žít plnohodnotným životem v přirozených podmínkách lidského společenství a za tímto účelem provozovat komunitní dům Villa Vallila v Červeném Újezdě u Votic.

Podporovat klienty při začlenění do běžného prostředí v oblasti pracovní a společenské.

 

Cíle Villy Vallily:

Vytvářet komunitu lidí s postižením a jejich asistentů.

Poskytovat službu chráněného bydlení komunitní formou.

Vytvářet vhodné pracovní programy, vyhledávat pracovní příležitosti a podporovat pracovní začlenění lidí s postižením.

Podílet se na kulturním životě místní obce a rozvoji občanské společnosti v regionu.

POSPOLU U STOLU | dětská rocková show

Představení Pospolu u stolu je rockový koncert se vším všudy, který zapadá do rámcového vzdělávacího plánu pro první stupeň ZŠ a předškoláky (prvouka, vlastivěda, hudební výchova)

Dvanáct vtipných písniček zpracovaných do hudebně-divadelního představení zaměřeného na zdravý životní styl, správné stravování, lokální produkty, sportování, krásy naší země, zásady stolování a důležitost společného času stráveného u jednoho stolu. Skladby jsou stylově pestré, od rocku, popu, hip hopu, reggae až po country a rap. A zahrnuje i interaktivní pojetí: muzikanti / herci komunikují s dětmi, které se během show seznámí i s hudebními nástroji a mohou si je samy vyzkoušet

Co vyprávěla Otava | přednáška

 

Komponovaný pořad, v němž zazní vyprávění, pověsti a lidové písničky vztahující se nejen k řece Otavě, ale i k některým místům, kudy řeka protéká. Společně se vydáme po proudu řeky Otavy - od Čeňkovy pily až po soutok s Vltavou.Country kapela poskládaná z hudebníků z okolí Sudoměře.

Dražba obrazů

 

Místní děti namalovaly obrazy na téma ŘEKA, dražbu povede umělec, malíř Valentin Horba, který vydraží i svoje nástěnné kalendáře pro rok 2021.

Valentin Horba je svérázná postava jihočeského malířství. Rodák z Radomyšle u Strakonic, jehož obrazy si nekladou za cíl sdělovat závažná filosofická poselství, zato dokáží zvednout náladu diváka a upozorňují na hezké partie okolo nás. Klid, který z nich vyzařuje, je dnes vzácný. Díky svému charakteristickému rukopisu, blízkému naivistům, jsou jeho obrázky nezaměnitelné s jiným autorem. Jihočeské chalupy a krajina, to jsou nejčastější motivy. Celý život zůstává věrný svému rodnému prácheňsku. Z krátkých i delších cest se vrací zpět domů do malé vesničky Drhovle pár kilometrů od Písku a Strakonic, kde se věnuje své výtvarné práci.

 

Horbovy obrazy najdeme v mnoha soukromých sbírkách, muzeích a galeriích. Jeden z jeho obrazů vlastní i prezident Václav Klaus, hejtman jihočeského kraje Jiří Zimola, režisér Zdeněk Troška, další například zdobí pracovnu starosty italského města Montoggia.

Obraz Traktor Johndier s jihočeskou vesnicí byl předán do muzea v americké Iowe. Jeho obrazy najdete také v pobočkách Podnikatelské pojišťovny v Písku, Blatné, Týně nad Vltavou, Protivíně a Milevsku. Také strakonické Muzeum Středního Pootaví vlastní několik obrazů.

 

Valentin Horba je nejen malíř milující život a jihočeskou krajinu, ale i otec, dědeček a kamarád.

L BAND | Strakonice

Vznikl v r. 2003 pod vedením M. Lukeše. Má za sebou řadu úspěšných místních vystoupení. V jeho repertoáru je klasická jazzová a taneční muzika. 

V ústředním kole soutěže ZUŠ v roce 2007 v Litvínově obsadil krásné 3. místo v kategorii jazzových orchestrů. V roce 2010 v Litvínově v konkurenci tanečních orchestrů ZUŠ celé republiky zvítězil

NAPOŘÁD 

 

Tvoří ji netypicky dva muži, Ondřej Škoch a Petr Kužvart, a dvě ženy – zpěvačky Barbora Fialová a Josefína Čermáková. Zpívají česky, všichni čtyři se na skladbách autorsky podílejí a jejich písničky mají hloubku, melancholii i drajv.

PEŘEJE

 

Country kapela poskládaná z hudebníků z okolí Sudoměře.

Kouzelník Roman Budil | účastník show ČESKO MÁ TALENT 

- balónková show pro děti

- dětské kouzelnické představení

- vystoupení pro dospělé - moderní magie, čtení myšlenek

SHIVERS

 

Keltská kapela z okolí Sudoměře. vznikla začátkem roku 2001. Současní členové: Štefan Schwarz, Barbora Schwarzová (Režná), Julie Vlčková (Režná), Martin Dráb, Michal Němec.

 
 
Kontakt.png

Pořadatelem akce je spolek Sudoměřské proudy, z.s.

Jana Hrdinová

organizátor sobotního programu

Klára Hejlková

organizátor pátečního programu

Alena Hávová

produkční